Czcionka:

A+A-

Kontrast:

XXI Dyktando Kaszubskie

XXI Dyktando Kaszubskie
W sobotę 19 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku odbyło się XXI Dyktando Kaszubskie. W zmaganiach z kaszubską pisownią uczestniczyło sześcioro naszych uczniów: Hanna Kossak Główczewska i Ignacy Drążkowski w kat. kl.II-III, Natalia Świątek-Brzezińska i Julia Depka Pradzinska w kat. kl.IV-VI, Weronika Zmuda Trzebiatowska i Wojciech Pażontka-Lipiński w kat. Kl.VII-VIII.  Wysztkich uczestników Kaszubskiego Dyktanda było około 170  z róznych stron Kaszub. Emocji było bardzo dużo. Do finału zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Hania, Ignacy, Julka, Wojtek i Weronika. Teksty nie należały do najłatwiejszych.
Na wyniki trzeba było długo czekać, ale organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził: były koncerty, wspólne śpiewanie, warsztaty, gród Rummela, loteria fantowa dla uczestnikó konkursu, liczne stoiska, a wśród nich m.in. stoisko naszej Szkoły. Warto było czekać - okazało się bowiem, że w każdej kategorii mamy laureatów:
W kat. Kl.VII-VIII Weronika Zmuda Trzebiatowska zajęła II miejsce.
W kat. KL.IV-VI Julia Depka Prądzinska otrzymała wyróżnienie.
W kat. Kl. II - III Hanna Kossak Główczewska również otrzymała wyróżnienie, a Ignacy Drążkowski... zajął I miejsce i otrzymał tytuł mistrza swojej kategorii!
Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nasi uczniowie potrafili nie tylko wykazać się wiedzą z zakresu pisowni kaszubskiej, ale równiez pokonać stres związany z konkursową rywalizacją.
Fotorelacja i pełna lista laureatów m.in. tutaj: 
https://gp24.pl/dariusz-majkowski-zdobyl-tytul-arcymistrza-w-dyktandzie-kaszubskim-w-miastku-gala-laureatow-zdjecia/ar/c1-17059985
https://gp24.pl/wielkie-dyktando-kaszubskie-w-miastku-pierwsza-czesc-relacji-z-imprezy-zdjecia/ar/c1-17059053
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/region/kaszuby/2022/11/20/dariusz-majkowski-arcymistrzem-xxi-edycja-dyktanda-kaszubskiego-odbyla-sie-w-miastku/
 
 
 
Data dodania: 2022-11-20 20:53:55
Data edycji: 2022-11-20 21:05:27
Ilość wyświetleń: 72

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Partnerzy

,,Czynić dobrze i wzajemny szacunek

- spełnienie naszej misji”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook