Czcionka:

A+A-

Kontrast:

XVIII Kaszubskie Dyktando

 XVIII Kaszubskie Dyktando

W sobotę 5 października w Słupsku odbyło się XVIII Kaszubskie Dyktando. Wśród 184 uczestników z całych Kaszub byli też reprezentanci naszej szkoły: Aleksandra Fischer-Katczynska z kl.II, Julia Depka Prądzinska z kl.III, Izabela Kossak Główczewska i Jakub Kossak Główczewski z kl.VI, Milena Świątek-Brzezińska z kl.VII i Kinga Łącka  z kl. VIII. Do finału zakwalifikowały się Julia i Milena. Julia okazała się najlepsza wśród uczniów kl. I-III i zajęła I miejsce!  To jednak nie koniec nagród dla naszych uczniów. Ola otrzymała jedną z nagród rozlosowywanych wśród wszystkich uczestników dyktanda, a Iza i Kuba znaleźli się wśród nagrodzonych w błyskawicznym konkursie wiedzy o Słupsku.

Konkurs trwał cały dzień, ale nie było czasu na nudę. W przerwach na sprawdzanie prac uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich były różne animacje dla dzieci, warsztaty z iPadami, spektakl Teatru Lalki „Tęcza” oraz wyjazd nad morze do Ustki. Na scenie można było podziwiać pokazy grup tanecznych tj. Zespół Artystyczny „Marzenie” (z SP 2 w Słupsku), Zespół Kaszubski „Lãbòrsczé słunuszka” (SJSP LTO Lębork) oraz Zespół Kaszubski „Jantar” (ZS Motarzyno). Tuż przed ogłoszeniem wyników organizatorzy zaprosili wszystkich na wspaniały koncert Weroniki Korthals, która rozruszała słupską publiczność.

Następne dyktando za rok w Redzie.

 

Pełna lista laureatów tutaj: http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1789

Więcej zdjęć tutaj: https://gp24.pl/w-slupsku-odbylo-sie-xviii-dyktando-kaszubskie-zdjecia-wideo/ar/c1-14477865

I tutaj: https://dziennikbaltycki.pl/xviii-dyktando-kaszubskie-w-slupsku-5102019-blisko-200-uczestnikow-zmierzylo-sie-z-kaszubska-ortografia-lista-zwyciezcow-zdjecia/ar/c5-1

Data dodania: 2019-10-08 13:05:54
Data edycji: 2019-10-08 13:20:47
Ilość wyświetleń: 386

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Partnerzy

,,Czynić dobrze i wzajemny szacunek

- spełnienie naszej misji”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej