Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Warszawy

W minionym tygodniu uczniowie klasy VII oraz chętni uczniowie z klas V i VI wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy pod nazwą: "Warszawa w stulecie odzyskania niepodległości".

 

Młodzież zwiedziła wiele historycznych miejsc w naszej stolicy.Wycieczkę w terminie 14 - 18 maja 2018r zorganizowała Pani Barbara Dominiak - nauczycielka ze szkoły w Borowym Młynie.

Uczniowie zwiedzili i zobaczyli między innymi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązki z Aleją Zasłużonych, Rynek Starego Miasta z Syrenką, mury miejskie z Barbakanem, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza,Pałac Prezydencki,Ogród Saski, Pomnik Bohaterów Warszawy - Nike, Kościół św. Krzyża z sercem Fryderyka Chopina, Krakowskie Przedmieście, Trakt Królewski, Stadion Narodowy, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Stare Miasto z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim oraz platformą widokową, pałac i ogród w Wilanowie,Pałac Kultury i Nauki, Złote Tarasy, Podziemne przejścia Warszawy, kulisy Teatru Narodowego, Polskie Radio, Fotoplastikon, przejazd metrem i tramwajem.

Wycieczka była żywą lekcją historii, dała tez możliwość doskonałej integracji uczniów z sąsiadujących ze sobą szkół

Data dodania: 2018-05-19 12:07:00
Data edycji: 2018-10-07 12:09:13
Ilość wyświetleń: 633

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Partnerzy

,,Czynić dobrze i wzajemny szacunek

- spełnienie naszej misji”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej