Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022- podsumowanie

Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022- podsumowanie

                Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Lektury wybrane przez organizatorów do tegorocznego maratonu wzbogaciły dzięki wsparciu Rady Rodziców już we wrześniu zasoby naszej biblioteki. Maraton  trwał osiem miesięcy - od września do kwietnia. Zadaniem uczestników było przeczytanie w sumie siedmiu książek i napisanie testu po każdej lekturze.  Każda z książek to nowe wrażenia i cenne doświadczenie czytelnicze. 

                Nasza Szkoła była jedną z 754 szkół, które podjęły wyzwanie WMC, a nasi uczniowie znaleźli się w gronie ponad ośmiu tysięcy uczestników. 

           Do tegorocznej edycji Maratonu „ Spotkacie nowych przyjaciół” dla kl. II - III zgłosiło się 209 szkół i 3895 uczniów ( z naszej Szkoły w tej kategorii było ośmioro maratończyków). Przyznano 119 tytułów laureata, 106 tytułów finalisty i 166 wyróżnień. W  gronie nagrodzonych znaleźli się:

Natalia Świątek-Brzezińskz z kl.III (tytuł laureata)

Aleksandra Depka Prądzinska, Ignacy Drążkowski i Aniela Zmuda Trzebiatowska  - wszyscy z kl.II (tytuł finalisty)

           Do tegorocznej edycji Maratonu „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla kl. IV - VI zgłosiło się 224 szkół i 2215 uczniów (z naszej Szkoły w tekj kategorii było czworo maratończyków). Przyznano 108 tytułów laureata,112 tytułów finalisty i 130 wyróżnień.

Tytuł laureata uzyskały trzy uczennice naszej Szkoły: Weronika Zmuda Trzebiatowska z kl. VI, Marta Felska i Julia Depka Prądzinska (obie z kl.V).

Do tegorocznej  edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego "W LUSTRZE KSIĄŻKI" dla klas VII - VIII zgłosiło się 226 szkół, maraton ukończyło 119 szkół i 1359 uczniów (w tym sześć uczennic z naszej szkoły).Przyznano 63 tytuły laureata, 86 tytułów finalisty oraz 115 wyróżnień uczniom.

Tytuł laureata uzyskały cztery uczennice naszej Szkoły:

Weronika Stoltmann, Agata Owśnicka, Izabela Kossak Główczewska (wszystkie z kl.VIII) oraz Aleksandra Kurp z kl.VII.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Wielkiego Maratonu Czytelniczego podjęcia wyzwania i poznania nowych , ciekawych książek.

Szczegółowe wyniki WMC dostępne są tutaj: Wielki Maraton Czytelniczy | WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Gdańsku (wbpg.org.pl). Gala Finałowa odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności we wtorek, 14 czerwca (osobne godziny dla każdej grupy wiekowej).

 

Data dodania: 2022-05-23 00:01:07
Data edycji: 2022-05-23 00:08:36
Ilość wyświetleń: 137

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Partnerzy

,,Czynić dobrze i wzajemny szacunek

- spełnienie naszej misji”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej