Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ KASZUBSKI 2019

DZIEŃ KASZUBSKI 2019
Dnia 26 kwietnia w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckie odbyły sie eliminacje gminne do 48. Konkursu Recytatorskiego ,,Rodno Mowa".
W konkursie wzięło udział 24 uczestników z trzech szkół gminy Lipnica w czterech kategoriach wiekowych. Występy uczestników oceniło jury w składzie:
- Felicja Baska Borzyszkowska,
- Zyta Górna,
- Lucyna Świątek Brzezińska.
W kategorii grupa przedszkolna i klasa ,,0" równorzedne dwa pierwsze miejsca zajęły: Wiktoria Łącka( ZS Borowy Młyn) i Hanna Kossak - Główczewska ( ZS Brzeźno Szlacheckie). W kategorii klas I - III SP miejsca pierwsze zajęły Julia Depka Prądzinska i Weronika Zmuda Trzebiatowska obydwie z ZS Brzeźno Szlacheckie. W kategorii klas IV - VI SP pierwsze miejsce otrzymały: Milena Świątek - Brzezińska ( zs Brzeźno Szlacheckie) i Izabela Kossak - Główczewska ( ZS Brzeźno Szlacheckie. W kategorii klas VII, VIII i klas gimnazjalnych pierwsze miejsca otrzymali: Kinga Łącka ( ZS Brzeźno Szlacheckie) i Dawid Lemańczyk ( ZS Brzeźno Szlacheckie)
Laureaci pierwszych miejsc zostali wytypowani do etapu powiatowego 48. Konkursu Recytatorskiego Twórczości Kaszubskiej ,,Rodno Mowa", który odbędzie się 7 maja  2019 roku w Parchowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i przygotowane specjalnie na ten dzień kaszubskie sowy. 
 
W tym dniu w naszej szkole obchodzono również już po raz piaty ,,Dzień Kaszubski".
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy dotyczącej Jana Trepczyka, patrona 2019 roku. Gościliśmy w szkole wnuka Jana Trepczyka p. Radosława Kamińskiego , który ciekawie opowiedział o życiu i twórczość swojego dziadka. 
Rada Rodziców i nauczyciele przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów i gości, był okolicznościowy  tort na konkurs ,,Rodnej Mowy".
Data dodania: 2019-04-29 07:40:59
Data edycji: 2019-04-30 13:50:40
Ilość wyświetleń: 637

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Partnerzy

,,Czynić dobrze i wzajemny szacunek

- spełnienie naszej misji”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej