Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Akcja Mały Miś w Wielkim Świecie Literatury w Przedszkolu

Akcja Mały Miś w Wielkim Świecie Literatury w Przedszkolu

W środę 13.11.2019r. Pani Karolina Kłonczyńska jako rodzic dziecka uczęszczającego do przedszkola włączyła się w akcję "Mały Miś w Wielkim Świecie Literatury" czytając na głoś m.in. bajkę pt:  "Czarnoksiężnik z Krainy OZ". Dziękujemy za piękną pogadankę na temat  bajki!

 

Rodzice wspaniale współpracują z Naszym Przedszkolem jest chętne grono rodziców, którzy włączają się w akcję  czytelniczą w współpracy z panią Beatą M. w piątek 15.11. gościła u nas Pani Monika Von Writz Rekowska, czytając dzieciom bajkę. jej córka Nikola trzymała "naszą" maskotkę Misia Leona, który uważnie przysłuchiwał się opowieści.

Ta  fala dobrych wrażeń się  nie kończy. Dzieci zafascynowane opowieściami czytanymi, nie tylko przez nauczycieli i rodziców dzieci przedszkolnych, jeszcze chętniej biorą czynny udział w słuchaniu  bajek czytanych przez uczniów Naszej Szkoły. Chętnie przybył Olek Sroka uczeń klasy VII. Zaciekawił swą osobą dzieci pozostające przedszkolu do ostatniego autobusu, opowiadał o przygodach małego pluszowego misia Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. 

Na drugim planie są widoczne cztery pojemniki przeznaczone do segregacji śmieci w przedszkolu. Kosze zostały sfinansowane ze środków sponsora, właściciela firmy „Wywóz Nieczystości Płynnych i Udrażnianie Kanalizacji” Pana Tomasza Maliszewskiego, mieszkańca gminy Lipnica. Dziękujemy, że Pan włącza się w tak dla nas ważną akcję ekologiczną. Dzieci na zajęciach zostały poinformowane o zasadach segregacji śmieci w przedszkolu, a z czasem powinno być już to nawykiem dla Naszych najmłodszych podopiecznych.

W godzinach popołudniowych w Przedszkolu w Brzeźnie Szlacheckim dnia 20 listopada 2019r. przywitaliśmy chętnie mamę Jasia Drost, pani Elżbieta z dość wyrazistym przekazem opowiadała o przygodach Świnki Pepy, dzieci uważnie przysłuchiwały się zabawnej roli, którą odgrywała świnka, była kopciuszkiem, a wszyscy jej przyjaciele odgrywali główne role w bajce. Zapewne wiecie, że świnka Pepa była szczęśliwa z królestwie swego wymarzonego księcia. A uśmiech z twarzy dzieci nie zniknął na długo. Dzieci po przeczytaniu bajki kolorowały postaci z bajki.

25 listopada dzieci z Przedszkola obchodziły Dzień Pluszowego Misia, w tym dniu odbyło się Wielkie Międzynarodowe spotkanie czytelnicze on-line, za który otrzymaliśmy certyfikat z projektu „Mały Miś…”

Maluszki bawiły się przy wesołej muzyce, tańcowały z Misiem Lowi –P. Beatą.

(musisz pobrać zdjęcie od Stasi) ona mi robiła z dziećmi tam mam umalowana buzię w misia.)

Z Panią Anią i praktykantką Panią Konstancją wykonywały urocze opaski na głowy, a popołudniem na zakończenie mogły za zgodą rodzica mieć nawet wymalowaną buzię, specjalnymi kredkami do twarzy.Data dodania: 2019-12-02 23:27:13
Data edycji: 2019-12-02 23:36:35
Ilość wyświetleń: 419

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Partnerzy

,,Czynić dobrze i wzajemny szacunek

- spełnienie naszej misji”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej