Czcionka:

A+A-

Kontrast:

11 Listopada - stulecie Niepodległej

11 Listopada - stulecie Niepodległej

W niedzielę 11 listopada o godz. 10.30 odbyła się w Kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. We Mszy św. uczestniczyli licznie uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele.

Po południu o godz. 15.oo w świątecznie udekorowanej sali p. Krystyny i Jerzego Kiedrowskich odbyło się spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, na które licznie przybyli mieszkańcy Brzeźna, Brzozowa i Łąkiego. Rozpoczęło się częścią artystyczną – montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów kl. IV-VII i IIIG. Później był czas na towarzyskie rozmowy przy kawie i cieście przygotowanym przez nauczycieli i rodziców. Był też wspólny śpiew pieśni patriotycznych, któremu akompaniowali p. Tomasz i Cyryl Drążkowscy. W przerwach można było podziwiać recytację najmłodszych laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Polska… Nasza Niepodległa” oraz obejrzeć zdjęcia zgromadzone przez uczniów na wystawie „Dwudziestolecie międzywojenne na starej fotografii”. Ze Świątecznymi życzeniami dla wszystkich wystąpił sołtys Brzeźna Szlacheckiego Zdzisław Myszka.

To było udany świąteczny dzień, który pokazał, jak ważne jest wspólne świętowanie oraz że nawet w XXI wieku Polska, patriotyzm to bardzo ważne słowa dla nas wszystkich.

Wielkie podziękowania płyną od społeczności szkolnej do p. K. i J. Kiedrowskich, bo tylko dzięki ich uprzejmości i otwartości na potrzeby szkoły i środowiska to spotkanie było możliwe.

Data dodania: 2018-11-13 14:06:55
Data edycji: 2018-11-13 14:11:01
Ilość wyświetleń: 780

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Partnerzy

,,Czynić dobrze i wzajemny szacunek

- spełnienie naszej misji”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej