Dnia 21 listopada odbył się etap szkolny Konkursu Czytelniczego „Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?” organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Bytowie, który sprawdzał znajomość powieści „Pozłacana rybka”.

            Do konkursu zgłosiły się cztery dwuosobowe drużyny składające się z uczennic z kl. IV, V i VI. W ramach konkursu należało odpowiedzieć na 55 szczegółowych pytań dotyczących powieści „Pozłacana rybka”, przygotowanych przez organizatorów i napisać dodatkowo krótki tekst w ramach zadania otwartego.

            Testy konkursowe oceniała komisja w składzie:

1) Urszula Dorawa,

2) Magdalena Świątek-Brzezińska.

            Poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca, uzyskując podaną obok ilość punktów:

I miejsce: Weronika Krzoska i Milena Świątek-Brzezińska (obie z kl. V), zdobywając 48 punktów na 55 możliwych;

II miejsce: Natalia Lemanczyk  (z kl. VI) i Maja Pupka Lipińska (z kl. V), zdobywając 44 punkty na 55 możliwych;

III miejsce (ex aequo) : Izabela Kossak Główczewska i Agata Owśnicka (obie z kl. IV), zdobywając 42 punkty na 55 możliwych;

                                      Kinga Łącka i Izabela Waśkowska (obie  z kl. VI), zdobywając 36 punktów na 55 możliwych.      

            Podsumowanie konkursu odbyło się na apelu szkolnym 27 listopada. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i zdjęcie oraz nagrody książkowe.

            Weronika Krzoska i Milena Świątek-Brzezińska, zajmując pierwsze miejsce na etapie szkolnym, zostały laureatkami Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?” i otrzymały zaproszenie na spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, które odbędzie się 11 grudnia w Bytowie. Podczas tego spotkania zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu czytelniczego i plastycznego.