Dnia 20 marca 2017 roku uczniowie z ZS Brzeźna Szlacheckiego wzięli udział w XIV Gimnazjalnym Sejmiku Kaszubskim - Konkursie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu w Luzinie.

W konkursie wzięło udział 19 szkół z województwa pomorskiego, 52 uczniów, znawców tematyki kaszubsko - pomorskiej wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test składający się z 65 pytań dotyczących zagadnień z historii, kultury, literatury i geografii Kaszub i Pomorza.

W części drugiej na forum stanęło 9 finalistów, a wśród nich uczennica z ZS Brzeźna Szlacheckiego Karolina Kossak Główczewska.

Finaliści losowali pytania, na które odpowiadali przed komisją i wszystkimi uczestnikami konkursu.

Pierwsze miejsce, a zarazem maksimum punktów w konkursie uzyskała Karolina Kossak Główczewska. Zwyciężczyni w nagrodę otrzymała tablet i książki o tematyce regionalnej.

Na konkurs wraz z uczennicami Karoliną Kossak Główczewską i Agnieszką Pałubicką pojechały: Dyrektor ZS z Brzeźna Szlacheckiego Anna Borchardt, Stanisława Bastian Brzezińska i Ewa Świątek Brzezińska. Na podium wraz z Karoliną stanęli: Mateusz Klebba Selezjanie z Rumii( II miejsce), Anna Malek, Gimnazjum w Sulęczynie( III miejsce).Gratulujemy laureatom!