Aktualności z życia szkoły  

 

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września.
O godz. 8.00 Msza św. w kościele, o godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego     
 w szkole.
 
 
   21 czerwca w przedszkolu a 22 czerwca  w szkole Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbyło się się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
 
 
 
 
 
Dnia 20 czerwca 2018 roku odbyło się spotkanie wyróżnionych uczniów z wójtem Gminy Lipnica. Byli to następujący uczniowie:
 
Wiktoria Krzoska- najlepszy absolwent gimnazjum,
Karolina Ginter- najlepszy sportowiec,
Marta Myszka -za liczne konkursy literackie i plastyczne,
Julia Mischke- reprezentowała zespół regionalny, liczne sukcesy indywidualne w dziedzinie regionalizmu,
Zuzanna Olik- reprezentowała drużynę sportową,
Weronika Zmuda Trzebiatowska- za wybitne sukcesy recytatorskie,
Milena Światek Brzezińska- za sukcesy literackie, recytatorskie i plastyczne,
Izabela Kossak Główczewska- za sukcesy recytatorskie i literackie oraz regionalne,
Ilona Klonczynska- za bardzo wysoki wynik w Kangurze,
Paulina Myszka- za konkursy poetyckie i plastyczne.
 
 
We wtorek dnia 19 czerwca  odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Pani Dyrektor przedstawiła nazwiska uczniów, którzy wyróżnili się w minionym roku szkolnym swoją nauką, zachowaniem, udziałem w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Na apelu przedstawiono również wyniki turnieju międzyklasowego, który odbył się z okazji Dnia Dziecka. Zwycięzcami turnieju zostały równorzędnie: klasa IV oraz klasa II gimnazjum. Gratulacje! Wszystkie klasy otrzymały na rok do swojej dyspozycji gry planszowe. Po roku gry zostaną przekazane do biblioteki szkolnej.
 
 
Kaja Rutz z klasy IV oraz Karolina Ginter z klasy VII otrzymały srebrne medale w Cross Festival 2017/2018.
 
 
 
Marta Myszka z kl. II gimnazjum oraz Marcel Świątek Brzeziński z kl. III gimnazjum to zwycięzcy szkolnego konkursu ekologicznego. 
 
 
 
W poniedziałek 18 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach profilaktycznych. 
 
 

Ostatni tydzień przed wakacjami klasa V wraz z wychowawczynią p. Stanisławą Bastian Brzezińską spędziła bardzo aktywnie. We wtorek uczniowie kl.V pojechali na wycieczkę rowerową, która była zaplanowana w ramach obchodów 100-lecia niepodległości. Uczniowie zrobili dłuższy postój w Leśnej Strażnicy Tradycji i Patriotyzmu im. Bohaterskich Gochów p.w. Chrystusa – Obrońcy, gdzie pogłębiali swoją wiedzę o wojnie palikowej z 1920 roku i o bohaterach ziemi goskiej, słuchając opowieści swojej wychowawczyni – nauczycielki historii oraz czytając informacje na tablicach pamiątkowych. Ponadto piątoklasiści zorganizowali ogniska na jeziorem Brzezinek – jedno w ciągu dnia, drugie już po zachodzi słońca. Integracyjnym ogniskom towarzyszyły gry terenowe i wspólne śpiewy.

Wycieczka rowerowa klasy V 

 
W piątek, 15 czerwca uczniowie z kl.IV-VII i II-IIIG uczestniczyli w spotkaniu z dr Małgorzatą Ryś-Kiełtyką – autorką „Vademecum Walki o Polskość Ziemi Bytowskiej”, nauczycielką historii w bytowskim LO. Młodzież biorąca udział w zajęciach miała okazję zgłębić swoją wiedzę na temat szkół polskich działających na naszym terenie w 20-leciu międzywojennym (w Osławie-Dąbrowie, Ugoszczy, Rabacinie i Płotowie), a także lepiej poznać sylwetki lokalnych działaczy: Bernarda Werry, Jana Styp-Rekowskiego, Antoniego Szroedera, Franciszka Cysewskiego. Na spotkaniu obecny był gość specjalny: Komendant Powiatowy Policji w Bytowie Andrzej Borzyszkowski - wnuk Bernarda Werry, który opowiadał o swoim dziadku i jego działalności, prezentując zdjęcia z archiwum rodzinnego.
 
 
 
    Jak co roku braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur". W kraju było ponad 340 000 uczestników. W naszym rejonie było tylko 2 Laureatów. Za bardzo dobry wynik przyznano 70 nagród: 46 dużych i 24 średnie. 
Uczennica klasy 4 Ilona Klonczynska 6 czerwca odebrała w Słupsku nagrodę DUŻĄ za bardzo dobry wynik w tym konkursie. uzyskała 110 punktów i tylko 7 punktów zabrakło jej do tytułu Laureata. Agata Owśnicka uczennica klasy 4 uzyskała WYRÓŻNIENIE 
GRATULUJEMY!!!!!
 
 

 

14 czerwca na zakończenie zajęć Szkółki Tańca „Fantazja” odbył się pokaz taneczny dla rodziców. Dzieci z grupy przedszkolnej i kl.I-III zaprezentowały kilka układów tanecznych. Prowadząca zajęcia – pani Alicja Chamier Cieminska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy
i medale.

W czwartek 14 czerwca dzieci z Przedszkola w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odwiedziły Straż Pożarną w Miastku. Dzięki życzliwości strażaków dzieci obejrzały samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Potem odbyły się zajęcia w sali edukacyjnej "Ognik" w ramach programu "Edukacja dla bezpieczeństwa".

  Wycieczka do Straży Pożarnej

 

Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią p. Stanisławą Bastian Brzezińską i p. Magdaleną Świątek-Brzezińską spędzili trzy dni (11-13.06.) w Jarosławcu. Mieszkali w luksusowo wyposażonych domkach na terenie "Panoramy Morskiej", najwięcej czasu spędzili w basenach wewnętrznych i zewnętrznych tego ośrodka: pływając, zjeżdżając z różnorodnych zjeżdżalni wodnych, bawiąc się w sztucznych falach. Spacerowali nad morzem, podziwiając jedyną (tak dużą) w Polsce sztuczną plażę, zwaną "plażą dubajską". Z tarasu na szczycie latarni morskiej podziwiali morze i okolicę. Wielu ciekawostek o morzu, rybach i pracy rybaka dowiedzieli się podczas wizyty Galerii Rybackiej. Z bliska obserwowali piękne kolorowe motyle i papugi podczas wizyty w Motylarni i Papugarni.  Miejscem odpoczynku była bogato wyposażona sala gier oraz place zabaw. Wieczorami niektórzy grali na boisku w piłkę, inni tańczyli na koncercie zespołu SOLEO. Był też piknik dla dzieci z licznymi atrakcjami - animacjami tanecznymi, dmuchańcami, wizytą szczudlarza, watą cukrową, pączkami, tortem i kiełbaską z ogniska. Wycieczka była bardzo udana, pełni wrażeń i wspomnień w środowy wieczór uczniowie wrócili do Brzeźna.

Wycieczka do Jarosławca 

 

W niedzielę 10 czerwca w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbył się XXVI Gminny Przegląd Twórczości Kaszubskiej. Wśród atrakcji były między innymi: występy uczniów z Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim, koncert zespołu „Ò co jidze”, występy uczniów z Zespołu Szkół w Borowym Młynie, występy uczniów z Zespołu Szkół w Lipnicy, Koncert uczestników IX Kaszubskiego Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów. Był też poczęstunek dla wszystkich przybyłych na przegląd. 

Przegląd Kaszubski 2018

  

W piątek 8 czerwca uczniowie kl. I-III i IV-VI pojechali do Bytowa na przedstawienia muzyczne przygotowane przez Teatr Muzyczny FORTE z Wrocławia. Kl. I-III obejrzały „Nowe szaty króla”, a kl. IV-VI – „Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie”.

 

Dnia 1 czerwca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim świętowali Dzień Dziecka. W Łąkiem na plaży uczniowie wykonywali ogrody z piasku. Po sprawdzeniu i ocenieniu bioróżnorodności i estetyki przez komisję, dzieci uporządkowały cały teren. Uczniowie grali także w plażową piłkę siatkową. Wzięli udział w zajęciach terenowych z ornitologiem - panem Huzarskim i oceanologiem- p. Huzarską. Wykonali szereg zdjęć konkursowych - osobliwości przyrodniczych. Następnie po przejściu na miejsce rekreacji dzieci zostały poczęstowane kiełbaską z grilla, bułką i surówką a na deser Rada Rodziców uraczyła wszystkich lodami. Upał wzmagał pragnienie, które doskonale gasiła woda niegazowana z cytryną.

Dzień Dziecka 2018

 

Dnia 25 maja w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim świętowaliśmy Dzień Matki 

Dzień Matki 

W dniu 25 maja o godz. 8.00 uczniowie Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim wzięli udział w uroczystej Mszy św. w intencji naszej szkoły.

 Biały Tydzień

W dniach 22, 23 i 24 maja uczniowie klas: II i III  gimnazjum, którzy uczęszczają na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce do Łeby.

Wycieczka do Łeby 

W minionym tygodniu uczniowie klasy VII oraz chętni uczniowie z klas V i VI wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy pod nazwą: "Warszawa w stulecie odzyskania niepodległości". Młodzież zwiedziła wiele historycznych miejsc w naszej stolicy.Wycieczkę w terminie 14 - 18 maja 2018r zorganizowała Pani Barbara Dominiak - nauczycielka ze szkoły w Borowym Młynie. Uczniowie zwiedzili i zobaczyli między innymi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązki z Aleją Zasłużonych, Rynek Starego Miasta z Syrenką, mury miejskie z Barbakanem, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza,Pałac Prezydencki,Ogród Saski, Pomnik Bohaterów Warszawy - Nike, Kościół św. Krzyża z sercem Fryderyka Chopina, Krakowskie Przedmieście, Trakt Królewski, Stadion Narodowy, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Stare Miasto z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim oraz platformą widokową, pałac i ogród w Wilanowie,Pałac Kultury i Nauki, Złote Tarasy, Podziemne przejścia Warszawy, kulisy Teatru Narodowego, Polskie Radio, Fotoplastikon, przejazd metrem i tramwajem. Wycieczka była żywą lekcją historii, dała tez możliwość doskonałej integracji uczniów z sąsiadujących ze sobą szkół

 Wycieczka do Warszawy

W poniedziałek 14 maja uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali projekt edukacyjny "Pokaz doświadczeń fizycznych", który realizowali pod kierunkiem p. Teresy Stoltmann. Uczniowie przez kilka miesięcy przygotowywali ciekawe doświadczenia. Były to: lampa lawa, wulkan, materac z gwoździ, kolorowa ciecz, doświadczenia z jajkiem, bańki mydlane XXL, nurek Kartezjusza, poduszkowiec, doświadczenia z balonikami, topienie szkła, doświadczenia z pompą próżniową. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas: III, IV, V, VI oraz III gimnazjum. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Była to wspaniała okazja dla dzieci nauki poprzez eksperymenty i zabawę.

Projekt edukacyjny 

W dniach 9,10 i 11 maja uczniowie klasy II gimnazjum oraz klasy VII pisali próbny egzamin.

 

 

W sobotę 5 maja uczniowie klas I-IV Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim uczestniczyli w wycieczce do Sarbska w ramach projektu "Równe szanse na starcie". Dzieci miały okazję obejrzeć pokaz treningu fok oraz uchatek, obejrzeć makiety morskich potworów, zwiedzić statek piratów przewrócony do góry dnem a także przeżyć bliskie spotkanie z rekiem na filmie 5D. Pełen wrażeń dzień zakończył się spacerem na plaży.

 Wycieczka do Sarbska

W piątek, 4 maja odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.   

Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły ubrani w stroje galowe. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Część artystyczną przygotowały dziewczęta z kl. VI i V uczęszczające na kółko języka polskiego pod kierunkiem p. Magdaleny Świątek-Brzezińskiej. O oprawę muzyczną zadbała p. Ewa Świątek Brzezińska.  

Po części artystycznej pani dyrektor Anna Borchardt wręczyła stypendia  im. Franciszka Hinza, gratulując wyróżnionym uczniom i ich rodzicom. Tym razem stypendia otrzymały  dwie uczennice: Karolina Ginter z k. VII i Milena Świątek-Brzezińska z kl. V.  Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki otrzymały uczennice biorące udział Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasy  „Źródła marzeń” (Karolina Ginter i Magdalena Ekmann z kl. VII, Marta Myszka z kl. IIG i Karolina Krzoska z kl. IV). Oklaskami i drobnymi upominkami od Samorządu Uczniowskiego nagrodzeni zostali uczniowie, którzy  w tym półroczu nie otrzymali ani jednej oceny niedostatecznej. Cieszy to, że ta grupa uczniów jest tak liczna - 21 uczniów z kl. IV-VII i II-IIIG.

Konstytucja 3 Maja

 

W czwartek 26 kwietnia w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim obchodziliśmy Dzień Kaszubski.

Dzień Kaszubski 2018

 

26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Miastku odbył się XI Wojewódzki Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego. W konkursie wzięło udział 56 uczniów z 19 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Zmuda Trzebiatowska z kl.II, Izabela Kossak Główczewska z kl. IV i Kinga Łącka z kl. VI.  Dziewczęta pięknie wyrecytowały przygotowane wiersze księdza Jana Twardowskiego. Izabela Kossak Główczewska zajęła I miejsce wśród uczniów kl. IV-V, a Weronika Zmuda Trzebiatowska zajęła II miejsce w kategorii kl.I-III. Gratulujemy sukcesów!

 

Pełna lista laureatów tu: http://www.sp1miastko.pl/2018/04/27/xi-wojewodzki-konkurs-poezji-ks-jana-twardowskiego  Zdjęcia zkonkursu:

https://photos.google.com/share/AF1QipNko1Tq2cOIH9SEFlhPm9XUOD98HONb5stNLnlcHQw00gXkhrmp_hqZm8TLnrkp8Q?key=WVdxYm4yZ0Vod3dnMW5wc1dhWWhCXy14RHhBY1l3

 

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu teatralnym w Miastku: W tajemniczym ogrodzie, Alicja w zaczarowanej krainie. 

W tajemniczym ogrodzie

 

W niedzielę uczniowie Zespołu Szkół z Brzeźna Szlacheckiego wzięli udział w 

IX KASZUBSKIM FESTIWALU POLSKICH I ŚWIATOWYCH PRZEBOJÓW LIPNICA 2018.

Karolina Kossak- Główczewska zajęła I miejsce

Izabella Kossak- Główczewska otrzymała Wyróżnienie

Udział w festiwalu wzięły też Karolina Kaszubowska i Julia Mischke.

 

 

 

20 kwietnia w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

 

W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny.

Dnia 14 kwietnia 2018 r. o godz. 11:00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Miastku odbył się Konkurs Taneczny dla Mini Formacji Tanecznych. Uczniowie z klasy III SP tworzyli zespół ROZTAŃCZONE NUTKI składający się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Uczniowie przygotowali taniec do utworu pt. Laleczka z saskiej porcelany. Podczas występu dzieciom towarzyszyły pomarańczowe barwy: pomarańczowe spódniczki oraz kokardki we włosach oraz muchy dla chłopców. Uczniowie zajęli III miejsce i otrzymali puchar, dyplom i nagrody rzeczowe. Drugi zespół tworzyli uczniowie z klasy VI: pięć dziewcząt oraz jeden chłopiec. Ich zespół nazywał się TO MY. Uczniowie zaprezentowali kowbojski taniec w kowbojskich strojach: koszula w kratę, dżinsowe szorty, kapelusz, chustka. Zostali wyróżnienie. Jeden i drugi zespół zaprezentował swoje umiejętności taneczne na bardzo wysokim poziomie.

http://mdk.miastko.com.pl/?p=1319 

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. kard Stefana Wyszyńskiego w Leśnie odbył się XII Konkurs Czytelniczy w Języku Kaszubskim „Czytanie Remusa”. 

Uczestnicy byli oceniani w 6 kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI szkół podstawowych, uczniowie klasy VII szkół podstawowych i gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe oraz dorośli amatorzy i profesjonaliści. Łącznie w konkursie udział wzięło ponad 90 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Michalina Owśnicka z kl. III, Izabela Kossak Główczewska z kl. IV, Milena Świątek-Brzezińska z kl. V,  Julia Mischke z k. IIG oraz nasza absolwentka Karolina Kossak Główczewska (obecnie uczennica LO w Bytowie). Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie w języku kaszubskim wylosowanego fragmentu powieści A. Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”. Nasze uczennice pięknie przeczytały wylosowane teksty i znalazły się w gronie laureatów konkursu. W kategorii kl. IV-VI, w której było najwięcej uczestników (35), Izabela Kossak Główczewska zajęła II miejsca, a Milena Świątek-Brzezińska – III miejsce. Wśród uczniów kl. VII i II-IIIG II miejsce zajęła Julia Mischke. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Karolina Kossak Główczewska  była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. Gratulacje dla wszystkich dziewcząt! 

Warto dodać, że w konkursie „Czytanie Remusa” w kategorii dorosłych – amatorów wziął udział pochodzący z Brzeźna Krzysztof Świątek Brzeziński (dziś – mieszkaniec Chojnic).

http://www.brusy.pl/?a=22&lg=pl&id=21637

Leśno 2018

 

12 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół w Lipnicy odbyły się eliminacje gminne do Konkursu Recytatorskiego "RODNA MOWA". Nasi uczniowie pięknie zaprezentowali przygotowane utwory i zajęli wysokie miejsca. W kategorii PRZEDSZKOLE Natalia Swiątek-Brzezińska zajęła II miejsce, a Hanna Kossak Główczewska zajęła III miejsce. W kategorii klas I-III Wojciech Pażontka Lipiński zajął II miejsce, a w kategorii kl. IV-VI II miejsce zajęła Milena Świątek-Brzezińska, a III miejsce - Izabela Kossak Główczewska.  

 Rodno Mowa 2018

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Brzźnie Szlacheckim byli na wycieczce w Toruniu. W programie było: zwiedzanie Torunia: Krzywa Wieża, Dom Kopernika, Muzeum Piernika, Planetarium, katedra, przedmurza.

7 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim wzięli udział w zawodach sportowych w unihokeja. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce a drużyna dziewcząt miejsce IV. 

Zawody w unihokeja 

5 kwietnia uczniowie kl. VI-VII oraz II-IIIG pojechali wraz z nauczycielami do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku na spektakl ”Zemsta” na podstawie komedii Aleksandra Fredry. Przedstawienie wyreżyserował Ireneusz Kaskiewicz, scenografię przygotowała Anna Bobrowska-Ekiert. Wyraziste role z komedii Fredry: Cześnika, Rejenta, Papkina, Podstoliny, Klary i Wacława nie dadzą się szybko zapomnieć. Po uczcie duchowej była uczta dla ciała (wizyta w McDonaldzie). Po posiłku grupa wróciła do Brzeźna. To był udany dzień.

 

 

Ucznowie klasy III gimnazjum razem z Panią Dyrektor Szkoły Anną Borchardt oraz wychowawcą Panią Ewą Świątek Brzezińską 27 marca 2018 roku uczestniczyli w Targach Edukaji i Pracy . Odbyli wizyty studyjne w firmach:,, Karo -Sątoczno" oraz ,,Drutex S.A" Bytów. w Zespole Szkół Ekonomiczno Usługowych w Bytowie zapoznali sie z ofertą szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego oraz propozycjami innych firm i zakładów pracy.

 Targi Edukacji i Pracy

 

Nasza szkoła włączyła się w  obchody Międzynarodowego Dnia Teatru przedstawieniem „Balladyna”.

 Balladyna

 
 
24 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Trzebielińskich Biegach Przełajowych. Kaja Rutz z klasy III SP zajęła I miejsce w roczniku 2008/2009. Serdecznie gratulujemy!
 
 

 

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego 16 marca 2018 roku kibicowali w Ergo Arenie w Gdańsku drużynie Trefl Gdańsk. Oczywiscie drużyna Trefla odniosła zwycięstwo w meczu z Curpum Lubim 3:0.  
Wyjazd dla uczniów był nagrodą za udział w konkursie plastycznym  pt. 100-lecie odzyskania Niepodległości PolskiFranciszek Kręcki – pomorski bohater Niepodległej realizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby.  
Laureatką konkursu w kategorii klas gimnazjalnych została nasza uczennica Marta Myszka. 
Po meczu uczniowie naszej szkoły spotkali się z siatkarzem wicemistrzem Europy z 2006 roku Wojciechem Grzybem. Były pytania i autografy oraz obietnica kolejnego spotkania w Brzeźnie Szlacheckim. 
Wszyscy jesteśmy fanami wokalistki Weroniki Kortahals. Miłą niespodzianką była dla nas możliwość rozmowy z wokalistką, również możliwość otrzymania autografu i wspólne zdjęcie

 Ergoarena 

3 marca 2018 r. w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbyły się eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Julia Mischke, Wiktoria Krzoska, Hubert Ringwelski oraz Hubert Hapka. Hubert Ringwelski zajął III miejsce w kategorii Gimnazjum. 

 "Młodzież Zapobiega Pożarom"

 

Z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej Kółko Misyjne z naszej szkoły wykonało piękne, kolorowe palmy wielkanocne. 

 

Dnia 21 marca 2018 r. w uczniowie wraz z nauczycielami w radosnym nastroju ze śpiewem przywitali wiosnę. Najmłodsze dzieci przygotowały Marzanny, następnie w radosnym spacerze wraz z Marzanną pożegnały zimę i powitały wiosnę.  Wykonały też piękne prace plastyczne o tematyce wiosennej. Uczniowie poszczególnych klas wspólnie przygotowali kolorowe kanapki. Chleb na kanapki przygotowała Rada Rodziców.  Oprócz kanapek klasy I i II przygotowały soki owocowo- warzywne, klasa III upiekła pyszne babeczki. Uczniowie klas IV- VII oraz II gimnazjum uczestniczyli w szkolnym turnieju matematyczno- przyrodniczym "Żyj zdrowo- kolorowo". Każda klasa przygotowała plakat z jadłospisem zawierającym zdrową żywność. Następnie wszyscy  musieli zmierzyć się z zadaniami z matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Potem klasy IV-VI przygotowały plakaty owoców i warzyw wykonane z figur geometrycznych. Klasy VII i II gim. przygotowały i przedstawiły ciekawe doświadczenia fizyczno- chemiczne. Rywalizacja pomiędzy klasami była bardzo wyrównana i zacięta. Zwycięzcami turnieju zostali: klasa V, Klasa VI oraz lasa VII.

 Dzień Wiosny 2018

 

Uczniowie naszej szkoły (z kl. I, II, III, IV, V, VI I IIIG) przygotowali piękne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ulubiony książkowy bohater – przyjaciel z dzieciństwa” organizowany przez MDK w Mysłowicach. Konkurencja była jednak ogromna, bo liczba uczestników konkursu przerosła oczekiwania organizatorów – wpłynęło prawie …1000 prac z całej Polski. Na liście laureatów nie ma naszych uczniów, ale wiemy, że są wśród nich utalentowani plastycznie.

 

Listę laureatów i nagrodzone prace można zobaczyć tutaj:

 

http://www.mdk.edu.pl/konkursy/plastyczno-fotograficzny/wyniki-konkursu-1

 

http://www.mdk.edu.pl/konkursy/plastyczno-fotograficzny/nagrodzone-prace-2018

 

 

 

W czwartek 15 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły, którzy wcześniej zgłosili taką wolę, wzięli udział w konkursie Kangur.

 Kangur

W niedzielę 11 marca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim wraz z nauczycielami wzięli aktywny udział w akcji Dzień Dawcy Szpiku w ZS w Lipnicy. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły wsparli finansowo akcję. Uczniowie klasy III z Brzeźna Szlacheckiego przygotowali pokaz taneczny. Zespół regionalny zaprezentował taniec kaszubski. Piękny śpiew solo przedstawiła nasza absolwentka Karolina Kossak Główczewska. 

 Dzień Dawcy Szpiku

 

Dnia 5 marca 2018 r. o godz. 900 w świetlicy Zespołu Szkół w Lipnicy odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Drzewa naszych lasów” 

Drzewa naszych lasów 

Uczniowie z naszej szkoły w dwóch grupach: 28 lutego kl. V-VII i II-IIIG oraz 6 marca kl. I-IV uczestniczyli w warsztatach dotyczących odzyskania niepodległości  organizowanych w ramach projektu „Granica niepodległości” przez Muzeum Zachodniokaszubskie  w Bytowie. Wyjazd do Zagrody Styp-Rekowskich i  Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie był możliwy dzięki wsparciu Rady Rodziców, która sfinansowała przejazd uczniów. 

Wyjazd do Płotowa

Więcej informacji o projekcie i zdjęcia starszej grupy na stronie muzeum:

http://muzeumbytow.pl/granica-niepodleglosci-warsztaty-dla-mlodziezy/

  

W dniach 8 i 9 marca 2018 r. z Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbyły się Rekolekcje Szkolne.

 Rekolekcje 2018

 

Dnia 20.02.2018r odbyła się w Miastku trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pod nazwą „Mały recytator wielkich poetów”. Autorką tegorocznych wierszy była Wanda Chotomska. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Weronika Zmuda Trzebiatowska, która w kategorii klas II zdobyła I miejsce oraz Aleksandra Kurp w kategorii klas III otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy. 

 

Uczniowie klasy VI SP dobrze poznali na lekcjach przyrody i edukacji ekologicznej przyczyny i skutki palenia papierosów. Pomogło to dzieciom w merytorycznym przygotowaniu do przeprowadzenia zajęć edukacji ekologicznej w nietypowy sposób. Na lekcji "Jestem więc myślę - sąd nad papierosem" uczniowie zagrali krótką dramę (30 min). Scenariusz i stroje były dziełem uczniów.  Wszyscy dobrze się bawili, skazując papierosy na zagładę, a przemysł tytoniowy na miliardowe odszkodowania dla chorych z przyczyny nałogu nikotynowego.

Sąd nad Papierosem 

 

W środę 21 lutego 2018 r.  Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego 

 

We wtorek 20 lutego w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbył się Festiwal Nauki. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w ciekawych doświadczeniach z ciekłym azotem. Następnie w mniejszych grupach wykonywali doświadczenia przyrodnicze. Mieli też okazję zaprogramować roboty. Wszystkie pokazy i doświadczenia bardzo się podobały uczniom i pozwoliły poprzez zabawę poznać wiele zjawisk fizycznych i chemicznych.

Festiwal Nauki
 

W poniedziałek 19 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Słosinku odbył się powiatowy konkurs "W kaszubskiej zagrodzie". Uczennice naszej szkoły: Milena Świątek Brzezińska i Weronika Krzoska zajęły II miejsce w tym konkursie. Gratulujemy!

 

W czwartek 15 lutego  w Bytowie odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział około pięćdziesięciu uczniów ze szkół powiatu bytowskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Lemanczyk z kl. VI i Milena Świątek-Brzezińska z kl. V przygotowywane przez panią Ewę Brachfogiel. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy o ochronie środowiska i przyrody. Rywalizacja była bardzo wyrównana - o ostatecznych wynikach zadecydowała dogrywka.  Milena otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 Konkurs ekologiczny

 

Jak co roku 14 lutego w naszej szkole od rana działała prowadzona przez SU poczta walentynkowa, a w klasach i na korytarzach dominował kolor czerwony. Dzień przed walentynkami został ogłoszony Szkolny Konkurs Poetycki, w ramach którego należało ułożyć rymowankę lub krótki wiersz o miłości. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z kl. IV-VII i II-IIIG, którzy w czasie przerw między lekcjami ułożyli 31 utworów. Okazało się, że w naszej szkole jest wielu poetów i poetek. Zgłoszone na konkurs wiersze utworzyły jedyną w swoim rodzaju gazetkę walentynkową. 14 lutego nauczyciele głosowali na wyróżniające się utwory spośród zgłoszonych na konkurs. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w piątek 16 lutego na apelu szkolnym.

Walentynki 2018 

 

Przed feriami uczniowie  liczyli i sortowali

 

zebrane  pieniądze na XVIII edycję GÓRY GROSZA.

 

Teraz pieniądze zostaną spakowane  i przekazane organizatorowi:

 

TOWARZYSTWU NASZ DOM

 

(celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać).

 

            Razem zebraliśmy: 5306 monet

 

                 121 zł 90 gr.    DZIĘKUJEMY!         

 

 

 

Ferie zimowe 2018 

W środę 7 lutego uczniowie klas V- VII oraz II i III gimnazjum wraz z opiekunkami uczestniczyli w wycieczce do Teatru  Muzycznego w Gdyni. Dzieci i młodzież obejrzeli bardzo ciekawy spektakl "Dzwonnik z Notre Dame". Przed spektaklem zwiedzili Kamienną Górę oraz odbyli spacer po Skwerze Kościuszki podziwiając piękny zachód słońca nad morzem.

Dzwonnik z Notre Dame

 

24 stycznia w ZS w Brzeźnie Szlacheckim odbył się apel, w czasie którego wyróżnieni zostali uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem, a także uczniowie, którzy uzyskali osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych w drugim semestrze!

Odbyło się też spotkanie uczniów naszej szkoły z policjantem, który poinformował dzieci o bezpiecznych zachowaniach w czasie ferii.

 

Uczniowie wyróżnieni w I semestrze 2018 r. 

 

 

22 stycznia oddziały przedszkolne uroczyście obchodziły Święto Babci i Dziadka. Do szkoły zostali zaproszeni babcie i dziadkowie dzieci z przedszkola i zerówki. Przy kawie i cieście obejrzeli występy najmłodszych – recytację, śpiew i taniec. Dzieci złożyły babciom i dziadkom życzenia i obdarowały własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

 

Dzień Babci i Dziadka 2018 

 

Miniony tydzień był dla naszych uczniów świętem teatru. We wtorek 16 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do BCK Bytowa na przedstawienie „O psie, który zostały detektywem”, a w czwartek 18 stycznia na przedstawienia przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa pojechali najpierw uczniowie kl. I-III, potem uczniowie kl. IV–VI. Spektakle z powodu remontu sali kinowej MGOK odbywały się w OSiR w Miastku. Uczniowie kl. IV-VI obejrzeli przedstawienie oparte na motywach powieści J.R.R. Tolkiena pod tytułem „Hobbit, czyli podróż w nieznane”. Uczniowie z naszej szkoły siedzieli najbliżej sceny, a niektórzy z nich nawet mieli okazję współtworzyć spektakl – zostali aktorami odtwarzającymi role krasnoludów biorących udział w wyprawie Hobbita.

 

 

We wtorek 16 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się bal dla klas I-III oraz przedszkola, w czwartek 18 stycznia 2018 r. swój bal miały klasy IV-VII oraz gimnazjalne.

Bal Przebierańców 2018 

https://drive.google.com/file/d/1OGJ-PXpyQ1sHPdlWrz4AebqKrW7_fVQ4/view?usp=sharing

 

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców sołectwa Brzeźno Szlacheckie, w czasie którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piękne występy kolędnicze.

Kolędowanie w Brzeźnie

W sobotę 6 stycznia uczniowie Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim pod opieką p. Ewy Świątek Brzezińskiej wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym w Tuchomiu, gdzie zdobyli wyróżnienie.

Przegląd w Tuchomiu

W czwartek 21 grudnia odbyła się Wigilia klas I-III SP.  W uroczystości wzięli udział rodzice. Dzieci  wraz z wychowawczyniami przygotowały przepiękne jasełka. W  piątek 22 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w starszych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum oraz  Wigilia Szkolna, w czasie której dzieci i młodzież zaprezentowali jasełka.

 Wigilia szkolna 2017

 

https://drive.google.com/file/d/1NTRXXrdMW6Oy7HT6rORasKEx9ndHDGZ-/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/open?id=1F8FScDLJiQTGIXkNHQxAYsn7qmTD8EQP

 

W środę 20 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbyła się choinka przedszkola i klasy 0.

Choinka przedszkolaków

W poniedziałek 11 grudnia w Auli przy LO w Bytowie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Czytelniczego i Plastycznego „Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej”.

„Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej”.

We wtorek 12 grudnia uczniowie z ZS w Brzeźnie Szlacheckim uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Twórczości Hieronima Derdowskiego w Piaszczynie.

Konkurs Recytatorski w Piaszczynie

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w kiermaszu świątecznym w Lipnicy. Rada Rodziców wspólnie z nauczycielami i uczniami przygotowała różnorodne ozdoby świąteczne. Młodzież pod kierunkiem p. Ewy Świątek Brzezińskiej zaśpiewała piękne kolędy w języku kaszubskim.

 Kiermasz świąteczny 2017 

https://drive.google.com/file/d/1VyBVNTmCkKG5o6ja-JcEFEQWQYOvnfQf/view?usp=sharing

 

6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki pod hasłem "Matematyka z Mikołajem". Uczniowie uczestniczyli w nietypowych zajęciach z matematyki. Brali udział w grach i zabawach matematycznych.

Matematyka z Mikołajem 2017

6 grudnia w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką Brzeźna Szlacheckiego.

Mikołajki w Brzeźnie Szlacheckim

 

Zakończył się konkurs na najdłuższy choinkowy łańcuch.

Konkurs na najdłuższy łańcuch

30 listopada na lekcjach języka polskiego w klasie V odbył się turniej mitologiczny.

Turniej mitologiczny 

 Uczniowie ZS w Brzeźnie Szlacheckim uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do Swołowa.

 Wycieczka do Swołowa

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

30 listopada  w naszej szkole obchodzony był Dzień Pluszowego Misia.

Dzień Pluszowego Misia

29 listopada w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim odbyły się Andrzejki.

Andrzejki 2017

23 listopada w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Michalina Owśnicka z kl. III, Milena Świątek-Brzezińska z kl. V i Julia Mischke z kl. III G.  Michalina zajęła I miejsce w kategorii uczniów z k. I-III, Milena zajęła I miejsce w kategorii uczniów z kl. IV-VII, a Julia zajęła III miejsce wśród gimnazjalistów. Tym samym wszystkie zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się 13 grudnia w Wejherowie. Trzymamy kciuki!

Więcej o konkursie i zdjęcia tutaj: http://www.kaszubi.pl/o/bytow/komunikat?id=2820

 

 

Dnia 22 listopada przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Ciszy

Dzień Ciszy

 

Dnia 21 listopada odbył się etap szkolny Konkursu Czytelniczego „Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?” 

konkurs czytelniczy

13 listopada 2017 r. o godz. 9.00 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Kocham Cię, Polsko”, w którym wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

 „Kocham Cię, Polsko”

Uczniowie klasy I SP na zbiórkach Klubu Wiewiórka stosują profilaktykę mycia zębów. Wszyscy bawią się i uczą. Prowadzą własną gazetkę szkolną.

Klub Wiewiórka

W piątek 10 listopada w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim obchodziliśmy 99 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sobotę 11 listopada nasi uczniowie wraz z opiekunami brali udział w obchodach w Zapceniu.

Święto Niepodległości 2017

 

W piątek 10 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „To wszystko Polska” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miastku. 

 To wszystko Polska

 

W czwartek 9 listopada zakończył się klasowy konkurs związany z „Akademią Pana Kleksa” J. Brzechwy. 

 Akademia Pana Kleksa

 

W sobotę 4 listopada w Bojanie odbyło się XVI Kaszubskie  Dyktando. Do pierwszego etapu konkursu w ośmiu kategoriach przystąpiły 243 osoby – dzieci młodzież i dorośli z różnych stron Kaszub. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Michalina Owśnicka z kl. III (kl. I-III), Agata Owśnicka z kl. IV  i Milena Świątek-Brzezińska z kl. V (kat. kl. IV-V) oraz Kinga Łącka z kl. VI (kl. VI-VII). Do finału zakwalifikowały się: Michalina i Milena. Po napisaniu dyktanda przez finalistów ogłoszono wyniki końcowe: Michalina Owśnicka otrzymała wyróżnienie w grupie uczniów kl. I-III, a Milena Świątek-Brzezińska w kategorii uczniów k. IV-V zajęła II miejsce. Warto też dodać, że nasza absolwentka Karolina Kossak Główczewska była najlepsza wśród osób dorosłych, zajmując I miejsce, otrzymała tytuł „WIÔLDŻI MÉSTER KASZËBSCZÉGÒ PISËNKÙ”. Gratulujemy wszystkim dziewczynom! Więcej informacji tutaj:

http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1505 

https://gdansk.tvp.pl/34690229/xvi-edycja-kaszubskiego-dyktanda

 

Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych nasi uczniowie przygotowali  stroiki na groby.

 

 

26 października w Kramarzynach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Barwy jesieni”, w którym wzięło udział 36 uczniów i uczennic ze szkół  podstawowych i gimnazjów z Kramarzyn, Borowego Młyna, Łubna, Kołczygłów, Tuchomia i Brzeźna Szlacheckiego. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Stoltmann z kl.IV, Zuzanna Olik z kl.VI, Jennifer Wendler z kl. VII, Dagmara Kiełpińska z kl. IIG i Julia Mischke z kl. III G.  Recytacja przygotowanych wierszy odbywała się w dwóch kategoriach: I -  kl. IV-Vi i   II - kl.VII, II-IIIG.  W kategorii  kl. VII, II-IIIG Jennifer zajęła II miejsce, a Julia – III. Gratulujemy!

http://kramarzyny.pl/barwy-jesieni-3/

 

Nasza szkoła włączyła się w akcję SZKOŁA SZKOLE organizowaną przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Akcja polega na pomocy materialnej wybranej placówce  z miejscowości poszkodowanej przez nawałnicę. 

Nasza szkoła postanowiła pomóc Szkole Podstawowej w Zalesiu.

(http://www.spzalesie.szkolna.net/)

         Szkoła Podstawowa w Zalesiu nie jest duża - uczęszcza do niej kilkudziesięciu uczniów. Leży w gminie Brusy, w tym roku obchodzi jubileusz swojego 100-lecia. Wiosną tego roku Szkoła Podstawowa w Zalesiu organizowała konkurs CZYTANIE REMUSA, w którym brały udział również uczennice z naszej szkoły. 

         W dniach 3 – 5 października Samorząd Uczniowski w czasie przerw prowadził zbiórkę pieniędzy na zakup potrzebnych rzeczy dla poszkodowanej placówki. W zbiórce wzięli też udział Dyrekcja, Pracownicy szkoły        i Rada Rodziców.

 

 

NASZA SZKOŁA WZIĘŁA UDZIAŁ

W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ EMPIK

(kategoria: mniej niż 100 uczniów)

„1000 POWODÓW BY CZYTAĆ”.

Przygotowaliśmy zdjęcie - okładkę „Akademii Pana Kleksa”

 

 

13 października w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.

 Dzień Edukacji Narodowej 2017 r.

12 października dzieci z klas I, II i III wraz z wychowawczyniami zorganizowały w szkole Święto Lasu.

Święto Lasu

5 października uczniowie kl. VII, IIG i IIIG Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim  pojechali do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. J. Słowackiego w Koszalinie na spektakl „Balladyna” w reżyserii Krzysztofa Galosa.

 Balladyna

 

 

 W dniu 3 października 2017 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci zostały przyjęte w poczet braci uczniowskiej Zespołu Szkół w Brzeźnie Śzlacheckim. Otrzymały też słodkie upominki od Rady Rodziców.

 Ślubowanie klasy I

W piątek 29 września nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 26 września 2017 r. w ramach zajęć z języka kaszubskiego, uczniowie z klas: IV, VII oraz II i III gimnazjum pojechali na wycieczkę do Gdańska. Najważniejszym punktem było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej.

W dniu 15 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata".

 Sprzątanie świata 2017

Dnia 12 września Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim obchodził Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły  

Dnia 4.09.2017 r. o godz. 9.00. w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim

odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.


Zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń na rok szkolny 2017/2018.

Podręczniki szkoła podstawowa

Podręczniki gimnazjum

 

Miniony tydzień był dla naszych uczniów świętem teatru. We wtorek 16 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do BCK Bytowa na przedstawienie „O psie, który zostały detektywem”, a w czwartek 18 stycznia na przedstawienia przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa pojechali najpierw uczniowie kl. I-III, potem uczniowie kl. IV–VI. Spektakle z powodu remontu sali kinowej MGOK odbywały się w OSiR w Miastku. Uczniowie kl. IV-VI obejrzeli przedstawienie oparte na motywach powieści J.R.R. Tolkiena pod tytułem „Hobbit, czyli podróż w nieznane”. Uczniowie z naszej szkoły siedzieli najbliżej sceny, a niektórzy z nich nawet mieli okazję współtworzyć spektakl – zostali aktorami odtwarzającymi role krasnoludów biorących udział w wyprawie Hobbita.